O autorze
Polityk, adwokat i historyk, od maja 2006 do sierpnia 2007 wicepremier i minister edukacji narodowej, w latach 2001–2007 poseł na Sejm IV i V kadencji, były prezes Ligi Polskich Rodzin.
Absolwent Wydziału Historycznego (1989–1994) oraz Wydziału Prawa (1990–1995) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1996 rozpoczął aplikację adwokacką w Warszawie, którą ukończył w 2000. Autor książek: „Kontrrewolucja młodych”, „Pod walcem historii”, „Lot orła” i „Możemy wygrać Polskę”. Zanim został posłem prowadził w Warszawie własną kancelarię adwokacką, którą wznowił w 2007 r.
W IV kadencji Sejmu od lipca 2004 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego komisji śledczej badającą tzw. aferę Orlenu. W V kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji do Spraw Służb Specjalnych. Prezes Instytutu Myśli Państwowej.
Żona Barbara, troje dzieci: dwie córki i syn. W 2006 r. otrzymał z MON Srebrny medal „za zasługi dla obronności kraju”.
Prezentowane treści pochodzą ze strony Roman Giertych - strona oficjalna

Telegram w sprawie Opola

Jacku dowiedziałem się, że ze względu na przeniesienie festiwalu z Opola do Opola Lubelskiego potrzebujesz tytułów do wykonywanych przez Ciebie tam różnego rodzaju piosenek (dobrze, że będziesz śpiewać wszystko sam bo wiadomo kto wygra nagrody:)

Nie mam czasu na dłuższy list, ale w tym telegramie podsuwam parę pomysłów: Pieśń poważna pod tytułem "Zbiegli zamachowcy" (Tusk z Sikorskim w mundurach gestapo mogliby być na plakacie zapowiadającym festiwal). Piosenka wesoła pt. "500+ i już". Pieśń o miłości: pt. "Kot trzpiot". Musi być też pieśń wojskowa: "Nie helikopter zdobi rycerza!". Warto coś zaśpiewać dla Policji: "Łagodny paraliż chłopaka"! No i coś dla finansów: "SKOK pada nie raz na rok".
I daj znać kiedy będziesz to emitował, bo jak nie oglądam TVP to na twoje wykonanie "Kota trzpiota" się skuszę. (Może jak prezes zobaczy to Cię nie wywali).
Twój wierny,
Roman
PS Zleć badanie w rządowym CBOS to ci wyjdzie, że przebiłeś Rodowicz, Kayah i wszystkich innych.


Wpis pochodzi z fanpage'a Roman Giertych - strona oficjalna
Trwa ładowanie komentarzy...