O autorze
Polityk, adwokat i historyk, od maja 2006 do sierpnia 2007 wicepremier i minister edukacji narodowej, w latach 2001–2007 poseł na Sejm IV i V kadencji, były prezes Ligi Polskich Rodzin.
Absolwent Wydziału Historycznego (1989–1994) oraz Wydziału Prawa (1990–1995) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1996 rozpoczął aplikację adwokacką w Warszawie, którą ukończył w 2000. Autor książek: „Kontrrewolucja młodych”, „Pod walcem historii”, „Lot orła” i „Możemy wygrać Polskę”. Zanim został posłem prowadził w Warszawie własną kancelarię adwokacką, którą wznowił w 2007 r.
W IV kadencji Sejmu od lipca 2004 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego komisji śledczej badającą tzw. aferę Orlenu. W V kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji do Spraw Służb Specjalnych. Prezes Instytutu Myśli Państwowej.
Żona Barbara, troje dzieci: dwie córki i syn. W 2006 r. otrzymał z MON Srebrny medal „za zasługi dla obronności kraju”.
Prezentowane treści pochodzą ze strony Roman Giertych - strona oficjalna

Apel do pana Patryka Vegi

Szanowny panie Reżyserze! Zwracam się do Pana z apelem, aby w następnym filmu z cyklu Pitbull koniecznie umieścić scenę z policjantami wycinającymi confetti na przyjazd Jego Ekscelencji Jarosława Zielińskiego. Władza w każdym kraju wywołuje arogancję i butę u rządzących, ale jeszcze nigdy nie mieliśmy takiego rozdźwięku pomiędzy osobistym prymitywizmem większości rządzących, a funkcjami które pełnią.

Obecny rząd będzie miał kilka scen symbolicznych. Z pewnością zapisze się wśród nich kompania wojska pozdrawiająca "Czołem Panie Ministrze" smarkacza, który nie skończył nawet studiów. Bez wątpienia będzie się do nich zaliczać prokurator oskarżający opozycjonistów o roznoszenie ulotek, który z mównicy sejmowej prezentując ustawę łamiącą Konstytucję RP skandował: "Precz z komuną!".


Sądzę jednak, że scena z policjantami wycinającymi confetti, aby obsypać nimi wizytującego wiceministra spraw wewnętrznych może być najlepszym przykładem kompletnego "odjazdu" obecnej ekipy.

Apeluję do Czytelników, aby również podpisywali apel do pana Vegi w tej sprawie.
Roman Giertych

Wpis pochodzi z fanpage'a Roman Giertych - strona oficjalna
Trwa ładowanie komentarzy...